Bogdanka - Gospodarstwo Agroturystyczne
Bogdanka Gospodarstwo Agroturystyczne - okolica
Okolica Bogdanki

Najbliższa

Jezioro Jeziorak - Bogdanka W odległości około 200 metrów od BOGDANKI znajduje się Jeziorak - najdłuższe oraz szóste pod względem powierzchni jezioro w Polsce. Na Jezioraku znajduje się wiele zatok, półwyspów i 16 wysp, a największe z nich to Wielki Ostrów (Wielka Żuława) i Wielki Bukowiec. Jezioro połączone jest z Kanałem Elbląskim. Brzegi jeziora są zalesione - północne wysokie, a południowe niskie.

Makowo jest położone bezpośrednio nad Jeziorakiem, który ma największą wyspę śródlądowa w Europie. Na jeziorze znajdują się liczne małe wysepki oraz rezerwat kormoranów. Leży wśród lasu mieszanego, w którym utworzono bardzo dużo ścieżek dogodnych do spacerów oraz jazdy na rowerach. Na jeziorze dominują żaglówki, motorówki pojawiają się rzadko, panuje cisza sprzyjająca wyprawą łódką, kajakiem, czy rowerem wodnym.

W samym Makowie nieopodal jeziora znajdują się restauracje z dancingami, dyskotekami, liczne bary, sklepy oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Dalsza

Jezioro Jeziorak - Bogdanka Nad Jeziorakiem leży miasto Iława z licznymi neogotyckimi zabytkami oraz szlakami turystycznymi.

Szymbark - Wieś nad J. Szymbarskim, po raz pierwszy wymieniona w 1378 r. jako osada przyzamkowa. W zabytkowym parku znajdują się ruiny gotyckiego zamku kapituły pomezańskiej. Zachowały się mury z 10 wieżami (najwyższa-24 m). Do zamku wjeżdża się po arkadowym moście. Od strony wsi Kamionka prowadzi do zamku aleja starych dębów.

W odległości około 50 km znajduje się Grunwald i Malbork z zamkiem krzyżackim. Po drodze unikalne w świecie pochylnie przeciągające statki lądem pomiędzy jeziorami. Niedaleko zamek w Karnitach oraz dwie stadniny koni.